ĮMESK KAMŠTĮ – PASODINK MEDĮ

Tai socialinė kampanija, kurios tikslas – prisidėti prie tvarumo skatinimo bei edukacijos. Iš surinktų kamščių bus kuriami meniniai darbai, kuriuos pardavus surinktas lėšas skirsime kamštinių ąžuolų sodinimui Portugalijoje.

Siekiame verslą vystyti atsakingai, elgtis tvariai ir parodyti, kad bet kuris verslas gali rasti savo srityje nišą, kaip veikti tvariai. Organizuojame šią kampaniją siekdami atkreipti dėmesį į atsakingą gamtos išteklių vartojimą ir tvarią gyvenseną. Norėdami švaresnės gamtos, neužteršto vandens, mažiau sąvartynų ir daugiau žaliuojančių medžių, turime elgtis atsakingai. O dideli pokyčiai prasideda nuo mažų veiksmų.

Projekto eiga:

Prisidėti gali kiekvienas!

Kviečiame prisidėti prie šios socialinės akcijos įgyvendinimo atnešant iš kamštinio ąžuolo pagamintus kamščius arba įsigyjant jau pagamintus meninius darbus. 

Apie kamštinį ąžuolą

Kamštiniai ąžuolai labiausiai paplitę (auginami ir auga) pietinėje Europos dalyje – Portugalijoje, Ispanijoje bei taip pat Šiaurės Afrikoje. Medžiai masyvūs, o suaugusiųjų aukštis siekia iki 20 metrų. Pagrindinė šių medžių nauda – jų žievė. Nuėmus žievę šie ąžuolai ir toliau sėkmingai auga, o žievė atauga, todėl pakartotinis žievės nuėmimas vyksta maždaug kas 9 metus, tačiau pirmasis nuėmimas vyksta medžiui būnant ne jaunesniam nei 25 metai. 
Kamštinio ąžuolo žievės panaudojimas buityje yra gana platus (batams, aprangai, muzikos instrumentams, meškerėms, statyboms, būsto apdailai ir daugiau), tačiau didelę svarbą jis turi gėrimų gamyboje – ypač vynų ir šampanų. Gėrimų užkimšimui kiekvienus metus pagaminama apie 20 mlrd. kamščių iš kamštinio ąžuolo.
Po nuėmimo žievė gali būti džiovinama iki 6 mėnesių (priklausomai nuo drėgmės ir tankio). Vėliau yra išvirinama taip sterilizuojant ir suminkštinant kamštinę medžiagą. Šis suminkštinimas leidžia išpjauti ir išmušti reikiamas kamščio formas, tokias kokias matote atidarant vyno butelį. Po supjaustymo kamščiai vėl nuplaunami, nuvalomi, sterilizuojami ir džiovinami. Likusios drožlės dažnai panaudojamos pakartotinai – presuotų kamščių gamybai. 
Bene didžiausia kamštinio ąžuolo kamščių vertybė, dėl kurios jie taip išpopuliarėjo pasaulyje – medžiaga, kuri leido pradėti vyną brandinti ir ilgą laikotarpį laikyti butelyje. Toks kamštis yra elastingas ir garantuoja sandarų užkimšimą. Iš išorės nepatenkantis deguonis neleidžia vynui oksiduotis per greit (tik su minimaliu viduje esančiu deguonies kiekiu), todėl vynas keičiasi ir brandinasi įgaudamas papildomų gerųjų skoninių savybių. Kamštinė medžiagos privalumas, kuris net šiais laikais lenkia daugumą kitų rūšių kamščių yra jos ilgaamžiškumas, galintis siekti 30 metų.

Nori prisidėti prie projekto įgyvendinimo? Parašyk mums!

    Užpildydamas šią formą, aš sutinku gauti pasiūlymus ir patvirtinu, kad susipažinau su UAB “Baltas dobilas” privatumo politika.