Įprasta manyti, kad rankose laikoma balto vyno taurė savo kelionę pradėjo kaip žalių vynuogių kekė stačiašlaičiame vynuogyne, o raudonasis vynas, akivaizdu, pagamintas iš raudonųjų/ mėlynųjų/ violetinių, o trumpiau – tamsiųjų vynuogių. Ir didžiąja dalimi toks manymas yra teisingas. Tačiau užtenka atkreipti dėmesį į šampaną, kuris dažniausiai yra baltas (taip pat gali būti rožinis), nors dvi iš trijų pagrindinių šampano vynuogių (Pinot Noir ir Pinot Meunier) yra raudonosios vynuogės – ir pirmine savo teorija suabejojame. O dar ir visiškai mintis sujaukiančios šampano etiketės „Blanc des Noirs“ (vert. baltas iš tamsiųjų), kurios mums sako, kad gėrimas pagamintas tik iš tamsiųjų vynuogių.. Taigi, kas čia įvyksta?
Tuo tarpu, jeigu vyndario/šampano namų tikslas – baltas ramusis ar putojantis vynas, tuomet po vynuogių spaudimo sultys yra greit atskiriamos nuo vynuogių odelių, joms nespėjus nudažyti sulčių. Gaminant rožinį vyną atitinkamai odelės yra šiek tiek palaikomos, kad misos spalva įgautų rausvą atspalvį. Toks palaikymas optimaliai trunka nuo 1 iki 3 dienų, o gaminant raudoną – maceracija su odelėmis gali trukti iki keletos savaičių.
Džiaugiamės, jog mūsų klientai yra žingeidūs ir daug klausimų sulaukiame aptarnaudami jus gyvai mūsų parduotuvėse. Jeigu turite klausimų ir norite sužinoti, visada mielai atsakysime tiek gyvai, tiek online.