KategorijosAtstovaujami prekės ženklai

„Craggy Range“ – vyno gamintojas, žiūrintis 1000 metų į priekį

„Craggy Range“ yra šeimos vyno ūkis, įsikūręs įspūdingosios Te Mata Peak viršūnės šešėlyje. Tai Naujosios Zelandijos regionas, kuriame auginamos aukščiausios kokybės vynuogės. Tačiau prekinio ženklo istorija čia prasidėjo nuo balto švaraus lapo praėjusio amžiaus paskutiniajame dešimtmetyje. Ir štai jau 2014 m. garsus JAV leidinys „Wine Enthusiast“ vyno daryklą pripažino „Metų Naujojo pasaulio vyno darykla“, o daugelis jos vynų taip pat gavo reikšmingų pagyrimų ir apdovanojimų.

Naujos žemės paieškos

Prekinio ženklo istorija prasidėjo dar 1993 m., kai Terry Peabody ir jo žmona Mary nusprendė, kad nori sukurti tokį šeimos palikimą, kurį būtų galima perduoti ateities kartoms. Taip jų mintys pakrypo link vyno gamybos, mat patys jautė didžiulę meilę šiam gėrimui. Tačiau Terry nenorėjo pirkti jau egzistuojančio vynuogyno, o svajojo viską sukurti nuo nulio plikoje ir dar nepaliestoje žemėje, taip siekdamas nuo pat pradžių susitelkti į kokybę.

 

Vyno daryklos paieškos prasidėjo Prancūzijoje ir Amerikoje, vėliau išplito į Australiją, kol galiausiai Terry atsidūrė Naujojoje Zelandijoje – kalnų, ugnies ir ledo šalyje. Čia jis įžvelgė potencialą, kurio nematė niekur kitur: išskirtinį šalies klimatą, turtingą žemdirbystės istoriją ir novatorišką žmonių dvasią. Taip 1998 m. buvo įkurta „Craggy Range“.

Unikali vynuogių auginimo aplinka

Naujosios Zelandijos vynuogių auginimo regionui būdingas vidutinis ir jūrinis klimatas. Sudėjus visus dirvožemio ir aplinkos veiksnius, gaunama unikali vynuogių auginimo aplinka, išsiskirianti iš visų kitų. Tai suteikia galimybę gaminti šviežius, grynus ir elegantiškus vynus. Čia ideali vieta aukštos kokybės raudoniesiems vynams, įskaitant Syrah, Merlot, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, taip pat unikalaus aromato baltajam Sauvignon Blanc vynui.

 

Mokslu ir technologijomis grįsta vyndarystė

„Craggy Range“ vyno gamybos pastatai ir saugojimo rūsiai yra suprojektuoti pagal individualius kiekvieno vyno stiliaus reikalavimus, kurie užtikrina geriausias vyno gamybos sąlygas. Čia įrengta moderniausia technika ir aukštųjų technologijų vyno gamybos proceso valdymo sistema, kuri padeda rinkti duomenis, leidžiančius priimti pagrįstus ir kūrybingus sprendimus.

Svarbūs aplinkos ir bendruomeniškumo sprendimai

Kiekvienas prekinio ženklo „Craggy Range“ veiksmas liudija, kad įmonė tiki savo sėkme ir ilgaamžiškumu. Ji palaiko stiprius bendruomeninius ryšius, daug investuoja į socialines iniciatyvas ir aplinkos tvarumą.

 

2018 metais įkurtas fondas „Vaikų Kalėdos“, skirtas paremti bendruomenės vaikus, kuriems to labiausiai reikia. Įmonė dovanoja sporto įrangą, mokyklinius reikmenis, motorolerius, knygas ir žaislus. Visa tai suteikia džiaugsmo ne tik Kalėdų dieną, bet ir skatina vaikus leisti daugiau laiko lauke.

 

Šiuo metu įmonė pradeda didžiausią biologinės įvairovės projektą Naujosios Zelandijos vyno pramonėje, sodindama 150 000 vietinių medžių ir augalų Te Muna Road vynuogynuose ir aplink juos. Projektas žymiai pagerins vietinę monokultūrą, pagausins natūralių mielių kiekį, o, padidėjus vietinių paukščių skaičiui, sumažins kenkėjų daromą žalą. Galiausiai visa tai pagerins ir paties vyno kokybę. Šiuo projektu siekiama nustatyti Naujosios Zelandijos vynuogynų biologinės įvairovės etaloną.

 

Maža to, prekinis ženklas, siekdamas užtikrinti šių ypatingų žemės plotų sveikatą ateinančioms kartoms, vis daugiau dėmesio skiria ekologiškam ūkininkavimui. Taip pat ieško būdų, kaip sumažinti veiklos poveikį upėms, investuodamas į vandens saugojimo sprendimus.

Jau dabar galima matyti, kad Terry Peabody įvykdė savo pažadą – palikti šeimos ateities kartoms ryškų palikimą. Jis įsteigė 1000 metų trukmės patikos fondą, o tai reiškia, kad vyno darykla niekada negali būti parduota.