KategorijosEkspertinė rubrika

Biodinamikos kalendorius

Baltas dobilas nuo savo veiklos pradžios didelę reikšmę skiria ekologiškai, natūraliai produkcijai, o taip pat ir biodinamikai, kuri ypač populiari Austrijoje, gaminant vynus. Biodinamika – tai mokslas apie gamtoje veikiančias gyvybines jėgas, o biodinaminis kalendorius yra pagrįstas Žemės, Saulės, Mėnulio ir kitų dangaus kūnų natūraliais ritmais. Tai ritmai,reguliuojantys visos gyvosios gamtos darną mūsų planetoje.
Žiūrint iš gėrimų perspektyvos biodinamikos kalendorius – tai vyno kalendorius, kuris remiantis minėtais dangaus kūnais numato tinkamiausias degustavimo dienas, kuriomis vyno skonis juntamas geriausiai.

Austrų filosofas, biodinaminės žemdirbystės pradininkas Rudolph Steiner (1861-1925), įvedė keturias sąvokas, kurios pagal Mėnulį nusako tinkamiausią laiką vyno ragavimui:

Šaknų dienos –  Mėnulis žemės ženkluose: Ožiaragis, Jautis, Mergelė. Tai netinkamas laikas vyno ragavimui. Tačiau vyrauja nuomonė, kad šaknų dienos yra tinkamiausios pajusti vynuogyno dirvos ir klimato įtaką vyno skoniui.

Žiedų dienos  Mėnulis oro ženkluose: Dvyniai, Svarstyklės ir Vandenis. Tinkamas laikas ragauti aromatinį vyną. Ypač rekomanduojama degustuoti baltąjį vyną, turintį gėlių aromatą.

Lapų dienos –  Mėnulis vandens ženkluose: Vėžys, Skorpionas ir Žuvis. Tai netinkamas laikas vyno ragavimui. Lapų dienomis augalas orientuojasi į chlorofilo gaminimąsi, todėl vynas mažiau saldus.

Vaisių dienos  Mėnulis ugnies ženkluose: Avinas, Liūtas ir Šaulys. Tai pačios geriausios dienos vyno ragavimui. Šiomis dienomis vaisių skonis būna juntamas labiausiai.