KategorijosEkspertinė rubrika

Šampano atidarymas kardu – Le sabrage

Mūsų vyno baruose renginių metu itin populiari ir klientų mėgstama pramoga yra sobražas. Dažnai iki pirmojo pabandymo, svečiai nebūna girdėję, kas tai yra ir kaip tai veikia. 

Sobražas – tai įspūdinga šampano butelio atidarymo su kardu technika. Šio kardo pagalba greitu judesiu šampanas atidaromas kamštį nukertant kartu su viršutine butelio kaklelio dalimi.

Ši technika ir jos atsiradimas turi daug įdomių istorijų, bet visos jos siejamos su Prancūzija ir Napoleonu Bonapartu. Kardas buvo laikomas Napoleono lengvosios kavalerijos (husarų) pagrindiniu ginklu. Įspūdingos Napoleono pergalės visoje Europoje suteikė jiems daug priežasčių švęsti, ir tokių aristokratiškų vakarėlių metu šampanas buvo atidarinėjamas būtent su kardais. Išlikusi ir žymi Napoleono frazė: „Šampanas! Nugalėtojų užtarnautas, nugalėtiesiems būtinas“ (eng. „Champagne! In victory one deserves it; in defeat one needs it“).

Šis šampano atidarymo būdas mūsų laikais yra taip pat mėgstamas ir išbandomas per šventes ir renginius. Po neilgos, bet svarbios instrukcijos, tai gali atlikti beveik kiekvienas.Svarbiausi akcentai atidarant butelį kardo pagalba:
  • tokiu būdu butelis atidaromas tik lauke, nes butelio viršutinė dalis gali nuskristi daugiau nei keletą metrų, o užputojęs gėrimas linkęs išsiveržti iš butelio;
  • kertant stiklo šukės dėl susidariusio spaudimo iškrenta į išorę, o ne į butelio vidų, todėl tai pakankamai saugu;
  • šampanas atidaromas atšaldytas, butelis turi būti gerai nusausintas, kad tvirtai laikytųsi rankoje.
  • atidarymui naudojama bukoji kardo ar peilio dalis. Specialiai tam pritaikyti kardai ir yra gaminami su buka kertamąja dalimi.
  • po viršūnės nukirtimo stiklas yra labai aštrus, todėl nelieskite jo.
Kaip taisyklingai stovėti, laikyti butelį ir kardą bei atlikti kirtimo judesį, reikia išmanyti ir jums turėtų parodyti šią techniką gerai mokantis žmogus. Pasitaiko atvejų, kai butelis sprogsta rankose…  Todėl rekomenduojame būti atsargiems ir šią pramogą bandyti tik kartu su profesionalais.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *