Kai, kurdamas Žemę, Dievas pavargo lipdyti kalnus, pustyti dykumas ir žiebti ugnikalnius, jis nutarė kelias akimirkas skirti žemiško rojaus kūrimui. Tas rojus vadinamas Bouzy ir jį galima rasti Šampanės subregione Montagne de Reims, garsėjančiame Pinot Noir rūšies vynuogėmis. Štai čia gimsta nuostabieji André Clouet šampano namai.
Kelių kartų darbas dėl bendro tikslo
Clouet šeima Bouzy kaime ir jo apylinkėse gyvena nuo 1492 m. Dėl šios vietovės daugelį amžių vyko kovos. Žinoma, kad savo stovyklą 451 metais čia buvo įsirengęs net Hunas Atila. Tačiau šiuo metu ją valdo Pinot Noir vynuogės.
Clouet šeimai prireikė daugiau nei dviejų šimtmečių ir net kelių kartų, kad sutelktų dabar valdomus vynuogynų laukus. Šiuo metu ūkis yra modernizuotas, o komanda, valdanti André Clouet namus, dirba atsidavusi iš visos širdies tam, kad išsaugotų savo šampano unikalumą.
Šampanas ne kiekvienam
Nors šampanas eksportuojamas į penkis žemynus, tačiau jis skirtas ne kiekvienam, nes gamyba, deja, yra ribota. Tačiau tie, kas jo ragavo, teigia, jog pasakiški skoniai užburia nuo pačios pirmos akimirkos.
Andre Clouet šampanas itin gerbiamas ir vertinamas. Tai byloja faktas, jog gėrimu mėgaujasi karališkosios šeimos atstovai, o kilmingi asmenys ir popžvaigždės iš viso pasaulio neretai atvyksta sraigtasparniu pasiimti vieną ar dvi šampano dėžes.
Už kiekvienos etiketės unikalus charakteris
Andre Clouet gamina kelių rūšių šampaną ir apie kiekvieną galima būtų papasakoti po ilgą ir įdomią istoriją. Tai klasikinis „The Grande Reserve“, vėlyvojo derliaus gerai subrendusių vynuogių „Silver Brut Natur“, 72 mėnesius brandintas rūsiuose „The V6 Experience“, pagarbą protėviams atspindintis „Le Clos“, kadaise paslėptas ir iš užmaršties prikeltas „One day in 1911…“ vynas, taip pat Vintage Leopard bei Rosé. Štai prie šio pavadinimo ir sustokime ilgiau, nes už jo slepiasi išties žaisminga ir įdomi istorija.
Karališka Rosé šampano istorija
Netoli Bouzy kaimelio esančioje pilyje 1770 m. buvo surengta vakarienė būsimos Prancūzijos karalienės Marijos Antuanetės garbei. Andre Clouet, sėdėdamas prie jos stalo, ėmė linksminti svečius, į baltąjį vyną įlašinęs kelis lašus raudonojo vyno. Tą naktį prie stalo sėdinčių damų akys ėmė žibėti iš nuostabos, nes baltas vynas tapo rausvas.
Atsistoję vyrai pakėlė tostą karalienei, o Andre Clouet paskelbė: „Štai kaip mes patobuliname Pinot Noir šampaną! Dabar burgundams teks su tuo susitaikyti!“
Praėjus 300 metų, žmonės vis dar pamišę dėl šio šampano, kuris vos keliais Pinot Noir lašais sukuria pasaulį, matomą tarsi pro rožinius akinius.