KategorijosAtstovaujami prekės ženklai Naujienos

Bougrier derliaus apžvalga

2023-ieji – dar vieni unikalūs metai 

Atslūgus šalnų pavojams gegužės mėnesį vynmedžių žydėjimas žadėjo puikų derlių, tačiau atėjus vasarai, vyndarius užklupo nerimo banga. Vasara Prancūzijos vyndariams buvo tikrai sunki, kadangi  vyravo labai nestabilūs orai – šaltis, liūtys, tad augo derliaus praradimo rizika. Tačiau ankstyvajam derliui labai padėjo pirmosios penkiolika rugsėjo dienų, o karščio banga leido vynuogėms sukoncentruoti cukrų ir padidinti alkoholio laipsnį iki įprasto. 

Apibendrinant galima teigti, kad vyndariams pavyko grįžti prie tipiško Luaros stiliaus, kuriam būdingas yra vaisiškumas ir šviežumas, todėl tikėtina šių savybių sulaukti būsimuose 2023-iųjų metų vynuose. Klimato sąlygos buvo daugmaž dosnios, tad vyndariai yra patenkinti rezultatu ir galės papildyti savo mažiausias vynų atsargas. 

Pays Nantais derlius 

Šį rudenį nuskintas neįprastas Pays Nantais derlius. Pavasaris buvo šaltas ir drėgnas, todėl pradžia buvo sudėtinga. Vasarą vynuogynus atakavo miltligės priepuoliai. Miltligė pažeidžia augalo lapus, stiebus, padengdama balto grybelio sluoksniu, kurio atsiradimo vietoje augalas apmiršta. Nuo balandžio mėnesio daugybė veiksnių kėlė pavojų normaliam derliui apeliacijoje. Nepaisant rugpjūtį iškritusio gausaus lietaus (daugiau nei 50 mm kritulių), rugsėjo orai išgelbėjo derlių ir padėjo užtikrinti gerą kokybę. Derlius negausus-  apie 40 hektolitrų/Ha, vietoj 55-60 leidžiamų. Lyginant su 2022 m., 2023 m. derlius grįžta prie savo Luaros tipiškumo, pasižymi puikiu rūgštingumo balansu, todėl laukia daug žadantys vynai! 

Anjou saumur derlius 

Šiame regione situacija dar labiau nevienoda: šios vasaros krituliai bei Gamay ir Grolleau vynuogių kekių ant vynmedžių gausa pakenkė vynuogių būklei. Laimei, dėl gerų oro sąlygų rugsėjo pradžioje vynuogės galėjo toliau nokti.

Cabernet Franc derlius buvo mažesnis ir geresnės kokybės. Paskutinės Cabernet Franc kekės nuskintos spalio pradžioje, iš šio derliaus tikimasi gero balanso. Spėjama, kad 2023 m. derliaus vynas pasižymės išbaigta, netikėta ir dažnai diskretiška aromatų palete bei subtiliai pikantišku balansu. 

Touraine derlius 

Vyndarys savo meistriškumą gali įgyvendinti tik tada, kai tai leidžia motina gamta, o tokią galimybę ji suteikia ne kasmet. Klimato kaita stiprina ekstremalius orų reiškinius tiek dažnumu, tiek intensyvumu. Nuo balandžio mėnesio baimė susidurti su šiais reiškiniais yra kasdienybė. 2023-ieji metai su savo kaprizais ir kraštutinumais vyndariams kėlė daug nerimo. Bougrier teigia: „Kaskart, kai ištikdavo nelaimė kaimyninį vynuogyną, mes vildavomės, kad nenukentėsime“. 

Galiausiai Touraine derlius buvo išgelbėtas. Jokių šalnų, mažai krušos, optimalios žydėjimo sąlygos ir laiku prasidėję vasaros lietūs užtikrino gerą vynuogių augimą. Nors buvo susiduriama su netipišku nokimu, sudėtingomis, net visiškai naujomis situacijomis ir keletu varginančių dienų, galutinis rezultatas buvo geras. Rugsėjo orai buvo palankūs, ir tai svarbiausia.  

Kalbant apie Vouvray, vynuogynai buvo geriau apsaugoti nei pastaraisiais metais. Žinoma, visi nuolat stebėjo vynuogynų sveikatos būklę, ar neplinta kokia liga, tačiau bendrai vyndariai sutinka, kad 2023-iųjų metų derlius turi potencialo. Iš pradžių gauta misa nebuvo labai išraiškinga, tačiau pasibaigus alkoholio fermentacijai vyndariai buvo maloniai nustebinti puikių aromatų. Apibendrinant galime teigti, kad 2023-iųjų metų Vouvray derlius yra puikus. 

 

Centrinė Luara 

Tureno (Touraine) provincijoje esančiuose pagrindiniuose Sauvignon vynuogynuose (Sancerre, Pouilly-Fumé ir Menetou) buvo nuskintas gausus derlius, tai (tikėtina) papildys trūkstamas vyndarių atsargas ir rinką.