KategorijosAtstovaujami prekės ženklai Naujienos

Speri ir d’Arenberg vyninių 2023 metų derliaus apžvalga

Speri derliaus apžvalga

Daugelis Italijos regionų neišvengė tokių nepageidautinų oro sąlygų kaip perkūnija, smarki kruša ir gausus kritulių kiekis, o tai kėlė didelių iššūkių kai kuriems ūkininkams. Tačiau Speri vyninės atstovai džiaugiasi, kad Valpolicella Classica regione oro sąlygos buvo palankesnės, vynmedžiai išvengė didesnės žalos ir vynuogių nokimo procesas vyko įprastai.

2023 m. pavasaris prasidėjo aukštesne nei vidutine temperatūra ir mažu kritulių kiekiu, o balandį ir gegužę išliko gana vėsus. Gausūs krituliai papildė dirvožemio vandens atsargas, kurios buvo išeikvotos po 2022 m. ekstremalios sausros. Birželis taip pat buvo gana vėsus ir lietingas. Viena vertus, tai apsunkino ūkininkavimą – reikėjo didelio kruopštumo ir nuolatinio dėmesio, siekiant apsaugoti vynmedžius nuo drėgmės pertekliaus sukeliamų ligų. Kita vertus, tai padėjo vynmedžiams susidoroti su dviem karščio bangomis liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Rugsėjis buvo idealus – saulėtos ir giedros dienos, stiprūs paros temperatūros diapazonai ir gera venticialija.

Apibendrinant, pagrindinė 2023 m. derliaus grėsmė buvo pūlingoji miltligė, atsiradusi dėl dažnų liūčių pavasarį ir vasaros pradžioje. Tačiau teisingas fitosanitarinių* produktų pasirinkimas ir operatyvus įsikišimas leido sumažinti žalą iki priimtino lygio.

Nepaisant šiemet patirtų iššūkių, Speri vyninė tvirtai tiki, kad ekologiškas vynuogynų valdymas yra tinkamas pasirinkimas norint apsaugoti vynmedžius nuo patogeninių reiškinių ir yra daugiau nei patenkinti pasiektais rezultatais.

“Mūsų įsipareigojimas tvarumui ypač svarbus ilgalaikėje perspektyvoje: saugodami savo ekosistemą ir skatindami biologinę įvairovę, galime padaryti vynmedžius vis stipresnius ir atsparesnius tokiam nestabilumui ir išvengti cheminių teršalų išsiskyrimo..” – teigia vyninės atstovai.

*Fitosanitarija – tai prevencinių, agrotechninių ir organizacinių priemonių visuma, kuriomis siekiama užtikrinti augalų sveikatingumą.

d’Arenberg vyninės pasiekimai 2023 m.

d’Arenberg vyninė iš Pietų Australijos McLaren Vale vyno regiono didžiuojasi, jog šiemet buvo nominuota net dviejose kategorijose „2023 South Australian Tourism Awards“ konkurse. Šiame konkurse varžosi vyninės, alaus daryklos bei distiliavimo gamyklos ir kitos panašios turistų lankomos vietos.

Vyninė taip pat džiaugiasi galėdama pranešti, jog po ilgos pertraukos į prekybą paleidžia saldųjį vyną „The Noble Mud Pie Viognier 2023“.

Vyno charakteristika:
Spalva yra geltona, pereinanti į auksinę. Kvapų puokštė – sausmedžio uogos, džiovinti abrikosai, apelsinų žievelės, šeivamedžio žiedai, mandarinai, saldi karamelė. Po pirmojo gurkšnio jūsų skonio receptoriai išgyvens pradinę saldumo fazę, burnoje atsivers sviesto, melasos ir klevų sirupo užuominos. Po kelių sekundžių pasirodys rūgštelė, kuri subalansuoja saldumą.

Šis saldusis vynas yra gaminamas iš kilniojo puvinio paveiktų Viognier vynuogių. Kilnusis puvinys (lot. botrytis cinerea) susilpnina vynuogių odeles, ko pasekoje vanduo išgaruoja, pakyla cukraus kiekis, koncentruojasi aromatai. Vynas gaminamas iš tokių vynuogių pasižymi sodrumu, aromatų intensyvumu ir klampumu.