KategorijosAtstovaujami prekės ženklai

„Coral Duero“ – tvari vyndarystė karalių pripažintame regione

„Coral Duero“ – tai vynas, gimęs Ispanijos Toro regione. Šį prekinį ženklą pažįsta daugelis vyno mėgėjų visame pasaulyje. Turtinga istorija, klimatas, „Tinta de Toro“ vynuogės, senas tradicinis darbo metodas ir atsidavę darbuotojai – visa tai padeda sukurti vertinamą ir mėgstamą vyną.

Vyndario asortimente – 5 raudonųjų vynų kolekcija: seniausių vynmedžių, pasodintų dar 1880 m. vynas „Las Parvas“, plačiausiai žinomas „Rompesedas“, taip pat „Salgadero“, „Los Lastros“ ir „R’sedas”.

Karališkos privilegijos

Toro regione vynuogynai klestėjo dar prieš įsigalint romėnams. Viduramžiais jie buvo itin vertinami ir galėjo didžiuotis karališkomis privilegijomis, kurios leido vyną pardavinėti miestuose, kai tuo tarpu kitiems tai buvo draudžiama. Toro vynus gėrė karaliai ir pirmieji žmonės, su Kolumbu keliavę į Ameriką. XIX a. dideli vynmedžių kiekiai iš šio regiono buvo eksportuoti į Prancūziją, siekiant papildyti filokseros maro nuniokotas atsargas.

Išsipildžiusi svajonė

„Coral Duero“ 2003 m. įkūrė Jesúsas Fernándezas, laivybos sektoriuje dirbantis vizionierius, neturintis jokios patirties vyndarystėje, tačiau svajojantis gaminti geriausią vyną Tore. Vyras įsigijo apie 30 hektarų senų vynuogynų, pastatė moderniausius gamybos įrenginius, investavo į naujausias technologijas ir sutelkė aplink save vyno ekspertų komandą.

Pirmasis derlius buvo nuimtas 2005 m. ir vynuogynas labai greitai sulaukė įvertinimo. 2008 m. „Coral Duero“ buvo apdovanotas „Wine and Spirit Awards“ aukso medaliu, o 2017 m. vynas „Rompesedas“ pelnė 93 taškus pagal „Parker Points®️“ vertinimo sistemą, padedančią pirkėjams lengviau pastebėti kokybiškus vynus.

2019 m. Jesúsas nusprendė išeiti į pensiją, tačiau jo svajonė gyvuoja ir toliau. Įmonę perėmė „GHI Holdings Limited“, puikų supratimą apie vyno rinką turinti entuziastų komanda, kuri su didžiule aistra vynui tęsia pradėtus darbus, tuo pačiu įnešdama ir naujų idėjų.

Gamtos kaprizingumas

„Coral Duero“ vyninės pavadinimas yra aiški nuoroda į vietovę. Juo pagerbiama Duero upė, kuri dalija Toro regioną ir įkvepia gyvybės vynuogynams. Gamtos kaprizingumas ir nenuspėjamumas žavi vyndarius. Toro klimatas pasižymi ypatingais kraštutinumais: vasaros čia ilgos ir karštos (iki 37° C), o žiemos šaltos (iki -11 ° C). Per metus iškrenta nedidelis kritulių kiekis, todėl Toro laikomas vienu sausiausių vyndarystės regionų Ispanijoje.

Tvari vyndarystė

„Coral Duero“ didžiuojasi tuo, kad jų vynmedžiai yra vieni seniausių Ispanijoje. Kai kurių iš jų amžius siekia net 130 metų. Tačiau tuo pačiu reikalauja itin daug dėmesio.

 

Tvarus žemės ūkis ir ekologiškai atsakingas vyno gamybos procesas yra šio vynuogyno esmė. Įmonė nenaudoja dirbtinių pesticidų, o tik natūralų ir organinį mėšlą, kuris aprūpina vynmedžius reikalingomis maisto medžiagomis.

 

Be to, Toro vynai žinomi dėl žemesnio rūgštingumo. Taigi, vyndariai, norėdami jo išgauti daugiau, turi atidžiai kontroliuoti nokimo procesą ir vieni pirmųjų regione nuimti derlių. Kadangi derlius nuimamas rankomis, šiame procese dalyvauja visa komanda ir netgi jų artimieji.

Kiekvienas „Coral Duero“ vyno butelis simbolizuoja pagarbą gamtai ir vietovei. Itin seni vynmedžiai, rankomis nurenkamas derlius, griežta vynuogių atranka ir naujausios technologijos padeda išsaugoti Toro regiono charakterį ir tradicijas.