KategorijosAtstovaujami prekės ženklai

Dom Caudron šampano namai – vienybės simbolis

Dom Caudron šampano šaknys glūdi Marne slėnyje, jaukiame Passy-Grigny kaimelyje, kuriame gyveno žymus kunigas Aimé Caudron, turėjęs viziją ir daug žadančią idėją.

Aimé Caudron buvo gerbiamas ir gerai žinomas asmuo tarp vynuogių augintojų. Jis mėgo lankytis vietinių vynuogių augintojų namuose, sėdėti prie bendro stalo ir dalintis savo aistra vynui, taip paįvairindamas šventes ir susibūrimus. Jau tuomet Aimé Caudron nuspėjo, kad vyno derinimas su kasdieniškais valgiais turi šviesią ateitį.

Lyg tol Passy-Grigny vynuogių augintojai gyveno tiesiog parduodami savo vynuogių derlių, kol Dom Caudron 1929 m. pasiūlė revoliucinę vienybės idėją – „Suvienykime savo įgūdžius “.

Dėka jo dosnios aukos ir palaikymo, 23 vynuogių augintojai sujungė savo išteklius, žinias ir aistrą į vieną, įsigijo vietą vyno gamybai, įrankių ir spaudimo įrangą ir kartu pradėjo gaminti vyną.  O idėjiškai visus juos vienijo aistra vienai vynuogių rūšiai – Meunier. Dažnai pamirštama Meunier vynuogė tapo šių augintojų išskirtiniu „parašu“.

Turėdami daug patirties ir žinių apie šią veislę, jie kūrė šampaną, kuriame įvairiapusiškai atskleidžiamas Menieur vynuogės vaisiškumas –  nuo pačių paprasčiausių iki sudėtingiausių aromatų.

Nuo 12 hektarų pačioje pradžioje, šiais laikais vynuogynai išsiplėtė iki daugiau nei 130 hektarų, įsikūrusių Marne slėnio šlaituose. Šiandien Dom Caudron šampano namus jungia daugiau nei 60 vynuogių augintojų, kurių bendra aistra ne tik išlaikė Dom Caudron viziją gyvą, bet ir ją praturtino.  Kartu jie kuria gurmaniškus šampanus, kuriais gali džiaugtis ir mėgautis kiekvienas.

Paragavus Dom Caudron šampano, iš karto galima atpažinti elegantišką ir išskirtinę Passy-Grigny terroir išraišką, kurioje užkoduotas kaimo žavesys ir bendruomeniška dvasia.

Vynuogių derliaus nuėmimas – tai 10-ies dienų Dom Caudron narių bendrystės ir susitikimo šventė – visi vynuogių augintojai susirenka į sulčių spaudimo vietą. Tai ne tik galimybė kartu atšvęsti derliaus nuėjimo pabaigą, bet ir puiki proga vyno mylėtojams pamatyti Dom Caudron šampano gamybos užkulisius.

Dom Caudron šampano namų statinėse sultys klasifikuojamos pagal vynuogių veislę, prinokimo lygį ir terroir. Sukategorizavus skirtingus Passy-Grigny regiono vynuogynų terroir, galima pradėti sudėtingą darbą kuriant vyno mišinius.

Bazinio vyno degustacija yra svarbus momentas, kai įvertinamas būsimas tų metų derliaus vynas ir susivienija visa Dom Caudron šampano komanda. Būtent šiuo metu šampano mišinys įgauna formą ir priimamas sprendimas, su kokiomis kitomis vynuogėmis gali būti derinama Meunier.

Metų eigoje viskas yra stebima – gamybos procesai yra adaptuojami siekiant geriausiai atskleisti ir išreikšti terroir ypatybes, o vyno statinių turinys nuolat tikrinamas, siekiant atskleisti būsimų šampanų potencialą.

Dom Caudron šampanas – tai pasakojimas apie aistrą, bendradarbiavimą ir ištvermę, dalykus, kurie ir toliau įkvepia ir skatina gaminti nepriekaištingą šampaną, pamėgtą ir gerbiamą už jo unikalią Marne slėnio terroir išraišką.

Ragaudami Dom Caudron šampaną mes sudalyvaujame turtingoje istorijoje, kuri simbolizuoja vienybės dvasią ir vyno gamybos meną.