KategorijosEkspertinė rubrika

Hospiso vynas: tradicija ir misija vyno statinėje

Aukciono istorija

Hospices de Beaune – tai seniausias pasaulyje vyno aukcionas, kasmet sulaukiantis šimtų lankytojų iš visų pasaulio kampelių, atvykstančių dėl bendro tikslo – meilės geram vynui ir kilniems darbams. Šis unikalus aukcionas kasmet vyksta trečiąjį lapkričio savaitgalį UNESCO paveldu pripažintame XIV amžiaus buvusios prieglaudos pastate. Minimą savaitgalį vyksta daug renginių, alsuojančių burgundiškomis tradicijomis.

Hospices de Beaune istorija prasideda jau XIV-ame amžiuje, nuo tada kai Burgundijos kancleris Nicolas Rolin ir jo žmona Guigone de Salins įkūrė prieglobstį sergantiems senoliams bei nepasiturintiems žmonėms. Šią kilnią misiją palaikydami žmonės pradėjo dovanoti hospisui vynuogynų plotus. Pirmasis vyno aukcionas, surengtas 1859 metais vietinių vyndarių, buvo skirtas surinkti hospiso veiklos palaikymui reikalingų lėšų.

Iki šių dienų aukciono pardavimų lėšos naudojamos hospiso bei jo valdomų ligoninių išlaikymui.

Rekordinis pardavimas - kilniam tikslui

Šiandien minėtas vynuogynų plotas užima apie 60 hektarų, iš kurių 50 hektarų skirta Pinot Noir vynuogynams, o likusi dalis – Chardonnay vynuogynų plotams. Šį plotą šiuo metu prižiūri 22 vyndariai.

Hospices de Beaune aukciono kulminacija – įnirtingos varžybos dėl “Pièce des Présidents” vyno statinės, vykstančios tradiciniu „a la bougie“ principu, t.y. kol neužges žvakė. Ši vyno statinė laikoma geriausiu to vynuogyno sezono vynu, o visos lėšos, surinktos už šią statinę, skiriamos tais metais pasirinktai labdaros organizacijai. 2022-ų metų lėšos atiteko organizacijai, kovojančiai su smurtu prieš moteris „Solidarité Femmes“ bei Kiuri krūties vėžio tyrimų institutui.

2022 metais jau 161-ąjį kartą vykęs aukcionas sumušė ne vieną įspūdingą rekordą. Šių metų aukcionas pripažintas visų laikų pelningiausiu iš visų vyno aukcionų, skirtų labdarai, o renginio žvaigždė – „Pièce des Présidents“ statinė – buvo parduota už rekordinę 810 000 Eur sumą, pralenkdama visas iki šiol parduotas statines.

Hospiso vynas jau pas mus!

Kviečiame ne tik praturtinti savo skoninę patirtį, bet taip pat tapti gražios ilgaamžės vyno pasaulio kultūros tradicijos dalimi.

Baltas dobilas tapo pirmuoju Lietuvos atstovu, dalyvavusiu šiame prestižiniame vyno aukcione, o aukciono laimikis – 225 litrų „Pinot Noir“ statinė su išpilstytu vynu jau pasiekė Balto dobilo parduotuves, tad jūsų dėmesiui pristatome iš Burgundijos vynuogynų tiesiai į mūsų lentynas atvykusį Hospices de Beaune Cuvee Muteau vyną. Šis vynas pasižymi šilkine tekstūra, sodria raudona spalva, gausiu juodųjų vaisių ir gėlių aromatu bei juntamu subtiliu vyšnių natų poskoniu. Šis vynas prancūziško ąžuolo statinėse brandintas 18 mėnesių, o Jūsų rūsyje, tinkamomis sąlygomis, gali būt laikomas dar 7 metus. Gėrimas puikiai dera prie gurmaniškų vištienos ar troškintų, orkaitėje ar ant griliaus keptų bei glazūruotų žvėrienos patiekalų.