KategorijosAtstovaujami prekės ženklai

Iš mažų gilių išauga galingi ąžuolai – vyninės Querciabella istorija

1974 metais vyno entuziastas Giuseppe Castiglioni nusipirko vieną hektarą vynuogyno Toskanos kalvos šlaite. Jis svajojo gaminti elegantiškus, sodrius vynus, gaminamus ne tik iš vietinių Sangiovese vynuogių, bet ir iš jo mylimų Bordo bei Burgundijos regionų vynuogių.

Po 14 metų, įkūrėjo sūnus, Sebastiano Cossia Castiglioni, vyninę pavertė viena pirmųjų vyno daryklų Italijoje, taikančių ekologiškos vynininkystės praktikas ir įtvirtino vyninės vardą kaip vieną geriausių ir novatoriškiausių Italijos vyno gamintojų. Vyno pramonės novatorius ir įkvėpimas regione pristatė 100% augalinį biodinamikos metodą.

100 hektarų Toskanos kalvose

Anuomet buvęs vos vienas vynuogyno hektaras šiandien jau yra išaugęs į daugiau nei 100 hektarų plotą ąžuolų miškų bei Toskanos kalvų apsuptyje. Querciabella vyninėje viskas sukasi apie dirvožemį – jo sveikatos ir gyvybės palaikymą, gamtos pusiausvyros kūrimą ir puoselėjimą. Nepažeidžiant subtilios gamtos pusiausvyros kuriami nepaprasto skonio vynai atskleidžia unikalaus dirvožemio ypatybes. Kartu su ąžuolais augusios vyninės pavadinimas Querciabella reiškia „gražusis ąžuolas“.

Garsus vyno žurnalistas, dėstytojas ir vyno teisėjas, Jamie Goode, besispecializuojantis augalų biologijos srityje, apie Querciabella baltąjį vyną yra pasakęs: „Toskanoje į baltąjį vyną nebuvo žiūrima labai rimtai, tačiau šis vynas (Querciabella baltasis Batàr) – pirmasis baltas super toskanietiškas vynas”.

Unikalaus skonio paslaptis – dirvožemyje

Vyndarys drąsiai pasisako už natūraliai subalansuotą aplinką ir tiek vynmedžių, tiek jų veiklą palaikančių mikroorganizmų klestėjimui itin svarbią sąmoningą vynuogininkystę. Siekiant išsaugoti natūralų dirvožemį ir palaikyti gamtos balansą, vyndarys smerkia agrocheminių medžiagų vynuogininkystėje naudojimą. Šios sutrikdo ekosistemą, užteršia vandens tiekimą, kenkia gamtai ir stipriai veikia savarankišką ir natūralų pačių vynmedžių gebėjimą organizuotis maistinių medžiagų gavybą.

Daugiau kaip 3 dešimtmečius trunkantis ekologinis ūkininkavimas vynuogyne leido suprasti, kad dirvožemis nėra tiesiog substratas, atrama ir maistinių medžiagų šaltinis. Tai – gyva terpė ir raktas į subalansuotą vynuogių auginimo ekosistemą. Vyndarys visus abejojančius biodinaminio ūkininkavimo nauda ir pranašumais, kviečia pasivaikščioti Chianti Classico arba Maremma vynuogynuose pavasario metu ir pajusti čia tvyrantį gamtos vientisumą. Vabzdžių dūzgimas, laisvai klaidžiojančios retos paukščių rūšys ir laukiniai gyvūnai – viskas gyva, kaip įprasta natūralioje gamtoje.

Vyno ekspertai biodinaminį vyną vadina „rytojaus vynu“ – šio vyno populiarumas atspindi norą grįžti prie natūralumo, tikrumo ir mūsų protėvių palikimo. Daugiau nei 100 hektarų ploto biodinaminiame vynuogyne vynuogės auga sukuriant joms kuo didesnę gamtinę įvairovę. Čia į vynuogynus žvelgiama kaip į ekosistemos dalį, bendradarbiaujančią su kitomis ekosistemos dalimis, o vyno gamyboje pagrindinis dėmesys skiriamas veislės grynumo išsaugojimui, kuo ir garsėja Querciabella vyndarys.