KategorijosReceptai

Molten Lava Cake pyragėliai pagal Indrą ir Marių

Jei įsimylėjelių dienai ieškotume geriausiai ją atspindinčio patiekalo – neabejotinai rinktumėmės desertą!  Balto dobilo klientai Indra ir Marius kviečia Jus nustebinti savo antrąją pusę nesunkiai pagaminamu, tačiau tobulai Valentino dienos nuotaikai tinkančiu desertu – šokoladiniais pyragaičiais (Molten Lava Cake). Tai ištirpusio šokolado pyragas, dar žinomas kaip šokoladinis lavos pyragas ar Moelleux au chocolat, kuris vadinamas taip pagal skystą šokoladinį deserto centrą.

 

Ryškaus ir sodraus skonio, lengvai bei greitai pagaminamas, ir, žinoma, atrodantis pasakiškai – vertas būti patiektas ant Jūsų stalo nors kartą!

 

Kviečiame išbandyti! Receptas dviems žmonėms. 

Jums reikės:

115 gramų juodo šokolado (mažiausiai 70% kakavos)

75 gramų sviesto

2 kiaušinių

2 kiaušinio trynių

1 šaukštelio vanilės ekstrakto

65 gramų miltų

120 gramų cukraus pudros

Žiubsnelio druskos

1 šaukštelio tirpios espresso kavos

Papildomai reikės:

Šaukšto sviesto formelių ištepimui

Šaukšto miltų formelių pabarstymui

Gaminimo eiga:
Pirmiausia paruoškite formeles kepimui. Jų vidų reikia gerai ištepti sviestu ir pabarstyti miltais, tai padės iškepus pyragaičiams lengvai juos išimti iš formelių. Apvertus formeles pyragaičiai lengvai išslysta į lėkštes. Įkaitinkite orkaitę iki 220 laipsnių karščio. Tuo tarpu sviestą ištirpinkite kartu su tirpia kava ir druska. Į atskirą dubenį sudėkite kiaušinius ir trynius į juos įsijokite cukraus pudrą ir įpilkite vanilės ekstraktą. Šluotelės pagalba viską labai gerai išplakite iki vientisos masės. Galiausiai įsijokite į dubenį miltus ir viską labai gerai išmaišykite. Į šią masę supilkite ištirpintą sviesto ir šokolado mišinį ir gerai viską išmaišykite. Gautą tešlą supilkite po lygiai į jau paruoštas kepimo formeles ir dėkite į orkaitę kepti. Kepti: 220 laipsnių įkaitintoje orkaiteje ne daugiau nei 14 minučių (jei norite, kad vidus būtų skystas). Prie pyragaičių patiekite vanilinių ledų ir mėgstamų uogų (braškių, šilauogių, aviečių ar kitų). Skanaus!

Indra ir Marius prideda: “Mes šiuos pyragaičius skanavome su raudonu vynu Vietti Barbera d’Alba TRE VIGNE DOC. Vyno sodrumas ir rūgštelė labai tiko su saldžiu ir nuodėmingu desertu.”