KategorijosAtstovaujami prekės ženklai

Ispanijos vyndarys Pago de Tharsys

„Svajonė, aistra, gyvenimo būdas” – filosofija, kuria vadovaujasi Ispanijos Katalonijos regione, 1999 metais įkurta vyninė Pago de Tharsys.

 

Sakoma, kad vyno daryklos pavadinimas yra duoklė Requena savivaldybės rytų Ispanijoje, Valensijos provincijoje, įkūrėjui ir didžiam vyno mylėtojui Tharsys, kuris stipriai prisidėjo prie to, kad vynas taptų malonumą teikiančiu ir susižavėjimą keliančiu gėrimu.

Vyno darykla yra įsikūrusi dvylikos hektarų ekologiško vynuogyno centre. Ypatinga 1808 metais įkurto vyno rūsio vieta reiškia, kad laikas nuo derliaus nuėmimo iki vyno gamybos proceso pradžios yra tik minutės, taip išvengiant išankstinės vynuogių fermentacijos ar oksidacijos. Tai metodas, leidžiantis išgauti aukštą gaunamų vynų kokybę.

 

Įdomu tai, kad anksčiau dirbęs profesoriumi ir techniniu direktoriumi keliose Katalonijos vyninėse, Vicente Garcia atsidėjo putojančių vynų gamybai šioje srityje. Vėliau įkūręs savo vynuogyną Pago de Tharsys, jo savininkas Vicente Garcia tapo Valensijos Cavos (ispaniško putojančio vyno) krikštatėviu. Nieko keista, kad Pago de Tharsys vyninė plačiai pripažinta kaip viena geriausių Cavos gamintojų Ispanijoje.

 

Vyndarys iš kitų išsiskiria unikalių ir novatoriškų metodų bei produktų pateikimu rinkai: naktiniu baltųjų Albariño vynuogių derliaus nuėmimu naktį; putojančio vyno iš raudonosios Bobal vynuogės gamyba; saldžiu vynu iš retų Bronx veislės vynuogių – šis gaminamas taikant senovinę vynuogių pernokimo saulėje techniką. Nors vyndarys garsėja produktais iš kelių rūšių vynuogių, tačiau yra garsiausias dėl vietinės Bobal vynuogių veislės, tapusios jo tapatybės atspaudu.

 

Naktinis derlius

Ieškant geriausio derliaus ir siekiant aukščiausios kokybės, nuo 2002 metų Pago de Tharsys vykdo naktinį derliaus nuėmimą. Kodėl naktį? Vynuogės sunoksta nakties metu, esant žemai temperatūrai (apie 12ºC – 13ºC), o vynuogių fermentinis aktyvumas tuo metu yra minimalus – tai leidžia išvengti oksidacijos ir išsaugoti visą organoleptinį potencialą – unikalų skonio ir kvapo derinį. Derliaus nuėmimo vėsesniu, nakties metu, rezultatas – sudėtingesnis, vaisiškesnis, elegantiškesnis skonis ir ilgai išliekantis vynas.

 

Pago de Tharsys – ikoniška vyno darykla ir kokybiškos Cavos gamybos pradininkė regione, traukianti vyno gerbėjų dėmesį savo originaliu įvaizdžiu, inovatyvių technologijų ir tradicinių gamybos metodų taikymu bei įsipareigojimu aplinkai kuriant tvarias vynininkystės tradicijas.