KategorijosReceptai

Tuno tartaras su mangu ir laimo padažu pagal Karolį Narušį

Naujuosius metus pradėkime su ryškiomis gastronominėmis patirtimis, į kurias pasinerti kviečia Naruši restorano šefas – Karolis Narušis. 

 

“Sveiki, esu Karolis Narušis – Naruši restorano šefas ir šiandien dalinuosi su Jumis vienu iš mūsų labiausiai pamėgto patiekalo receptu. Tai TUNA TAR TAR su dalele Azijos skonių, puikiai tinkantis dalintis bei derinti su vynais ar šampanais, nes savyje turi rūgšties, saldumo ir tuno sodrumo. Patiekalas lengvai paruošiamas, tad neužtruksite prie puodų ir greit galėsite mėgautis vakariene su artimaisiais :)” 

 

Tuo tarpu Balto dobilo someljė Artūras rekomenduoja geriausius gėrimų derinius šiam receptui: “Azijietiško stiliaus Tuna Tar Tar puikiai dera su rausvuoju putojančiu vynu. Mano favoritas iš rausvųjų – Pierre Gimonnet Rose de Blancs Brut. Tai netradiciškas rausvasis šampanas, nes jo pagrindas sudarytas iš Chardonnay (93%), o likusi dalis – raudonojo vyno. Šis gėrimas pasižymi rūgšties ir gaivumo gausa, kuri puikiai derės su patiekale esančiais citrusiniais vaisiais, o delikatus skonis neužgoš tuno.  

Tiems, kurie pirmenybę teikia ramiam vynui siūlau pasirinkti sodresnius baltuosius vynus iš Bordo, Šiaurinės Ronos arba Luaros. Puikus pavyzdys Heinrich Leithaberg Chardonnay iš Burgenland regiono Austrijoje. Šiame vyne gausu tropinių vaisių natų, intensyvios rūgšties ir sviesto.”

RECEPTAS

(2 porcijos)

100 g. tuno

10 g. raudonojo svogūno

5 g. raudonojo čili

10g. mangų tyrės

4 g. laimo sulčių

8 g. ryžių acto

4 g. sojos

1 g. druskos

1 vnt. avakado

1 pak. Nori traškučių

PARUOŠIMAS

Supjaustome tuną ir avokadą panašaus dydžio kvadratėliais, susmulkiname čili ir raudonąjį svogūną bei sumaišome viską kartu. Supilame ryžių actą ir soją, įdedame druskos, viską gerai išmaišome. Atskirai sumaišome laimo sultis ir mango tyrę.

PATIEKIMAS

Į lėkštės dugną įpilame šiek tiek mango ir laimo padažo, gražiai sudedame išmaišytą tuną. Patiekiame su Nori traškučiais. Skanaus!