KategorijosAtstovaujami prekės ženklai

Naujas vyndarys – Bodegas Roda

Naujus metus pasitinkame pasipildę dar vienu vertybiškai artimu ir kokybišku prekės ženklu Bodegas Roda. Šis ispanų vyndarys savo veiklą pradėjo 1987 metais ant Ebro upės kranto. Roda dirba 120 he vynuogynų, iš kurių 70 he priklauso patiems, o 50 he yra dirbami pagal individualius susitarimus su vietiniais augintojais. Šie vynuogynai apima skirtingas ekosistemas, kurios siekia nuo 380 m iki 650 m. aukščio virš jūros lygio. Margas kraštovaizdis – Kantabrijos ir Obareneso kalnų grandinės bei Ebro upė – tarp kurio įsikūrę Roda vynuogynai,  sukuria unikalias augimvietės sąlygas – joms įtaką daro Atlanto vandenynas, Viduržemio jūra ir kontinentinis klimatas.

Šias gamtines sąlygas vyndarys suvokia ne kaip kliūtį, o pagalbininką, kuriant įvairias Tempranillo vynuogės konfigūracijas, pvz. raudonųjų vaisių profilį, iš kurio gimsta RODA vynas, arba juodųjų vaisių – RODA I vynui sukurti. Vynuogės, pasak vyndario, yra peizažo atspindys, o taip pat ir gyvos būtybės, kurios užfiksuoja net mažiausią savo aplinkos detalę.

Pagrindiniai Roda darbo principai – tradicinis Rioja regiono vyno gamybos būdas ir inovatyvus požiūris, dominuojantis nuo pat pirmos vyninės veikimo dienos. Derlius skinamas rankomis – pagarbiai ir su išmanymu. Kiekvienais metais vynuogių derlių nuima apie 40 žmonių komanda. Svarbu žinoti, kada tinkamiausias momentas nurinkti vynuoges. Šis išmanymas prisideda prie aukštos kokybės vyno kūrimo.

Bodegas Roda filosofija remiasi keliais pagrindiniais principais:

  • vyno gamyba tik iš vietinių vynuogių rūšių – Tempranillo, Garnacha ir Graciano;
  • senų vynmedžių naudojimas (suteikiantis daug nepaprastų savybių vynams);
  • gili pagarba kiekvienam derliui;
  • žemės išsaugojimas nenaudojant cheminės sintezės produktų, kas ne tik išreiškia pagarbą natūraliems gamtos procesams bei ciklams, bet ir užtikrina, kad kiekvienas produktas būtų pagamintas tvariai.