KategorijosReceptai

Chipotle vištienos tacos receptas pagal Donde Tacos

Pristatome Jums mūsų bičiulius ir partnerius Donde Tacos, kurie noriai atveria Jums duris pasižvalgyti po jų TEX-MEX  virtuvę ir dalinasi puikiu Chipotle vištienos tacos receptu.  


TEX yra geriausios Teksaso mėsos gaminimo tradicijos, o MEX – išskirtiniai ir skonį sustiprinantys prieskoniai. Lietuvoje ši kultūra nepažįstama ir painiojama su meksikietiškąja maisto ruošimo tradicija. Gyvenant Austin, TX, Donde Tacos įkūrėjai per penkioliką metų priprato prie TEX-MEX tacos gatvėse ir restoranuose, todėl nusprendė supažindinti ir vilniečius.


2016 metų vasarą Naujamiesčio gatvėse pasirodė Donde Tacos food truck’as, po dvėjų vasarų atidarė pirmąją Donde Taqueria, Uptown Bazaar projekte, Naujamiestyje. Na, o 2020 m. pavasarį, karantino įkarštyje, atidarė ir savo restoranėlį – Donde Food & Drinks, Ševčenkos gatvėje. Kasdien šviežiai keptos tortillos, lėtai keptos mėsytės, aštrios salsos ir gaivus pico de gallo – dalis to, kas sudaro tikriausią Teksasietišką taco.


Šiandienos meniu – Chipotle vištienos tacos. Balto dobilo someljė Artūras pataria šias tacos derinti su aukštos rūgšties, gaiviu vynu. Tam puikiai tinka Weingut Fred Loimer Langenloiser Grüner Veltliner. Taip pat galima rinktis ir šiek tiek saldesnį vyną Karl Schaefer Riesling Feinherb. O jeigu pirmenybę teikiate raudonam vynu, tuomet su tacos puikiai derės lengvas Moillard Grivot Bourgogne Passetoutgrain.

RECEPTAS

 

1 vištienos broileris
1 šaukštas kumino
1 šaukštelis čipotle

2 šaukštai druskos

Vištieną paguldyti ant pjaustymo lentos ir žirklėmis pjauti pagal nugaros kaulą, nuo apačios iki viršaus, iš abiejų pusių. Vištieną apversti ir suspausti, kad gulėtų plokščiai. Abi puses pabarstyti druska, kumino ir čipotle. Paguldyti kepimo inde, odele į viršų. Neuždengus laikyti šaldytuve vieną valandą. Užkaisti orkaitę 200 C, kol orkaitė šyla ištraukti vištieną, kad ji atšiltų kambario temperatūroje. Kepti 30-40 minučių.

 

Kol vištiena kepa ruošiame šviežią salsą – pico de gallo:
5 pomidorai
1 mėlynas svogūnas
5-7 stiebai kalendros
1 žalia citrina, druska ir cukrus

Pomidorus ir mėlyną svogūną supjaustyti kubeliais ir sudėti į dubenėlį. Kalendros lapus ir smulkius kotelius supjaustyti ir pridėti prie pomidorų. Užspausti laimo sultis, druskos ir cukraus pagal skonį.

 

Guacamole
3 avokadai
1/2 balto svogūno, smulkiais kubeliais supjaustytas
1 žalia citrina, druskos

Dubenėlyje visus ingredientus sudėti ir su šakute sumaišyti. 

Vištienai iškepus, ištraukti ir uždengti folija. Kol mėsa “ilsisi”, pašildykite tortillas – sausoje keptuvėje iš abiejų pusių 10-20 sekundžių. Suvynioti į švarų rankšluostėlį, kad laikytųsi šiltai. Vištieną galima pjaustyti prie stalo, pasirinkti savo mėgstamiausias dalis. Prie pico de gallo ir guacamole pridėkite mėgstamiausio aštraus padažo, marinuotų jalapeno pipirų arba grietinės – užgesinti aštrumą.

 

Skanaus!