KategorijosAtstovaujami prekės ženklai

Mėnesio prekės ženklas – Vietti

 

 

„Vietti“ vyninės istorija siekia XX a. pradžią. Vyninė įsikūrusi sename viduramžių laikų kaimelyje Castiglione Falletto, esančiame garsiajame Pjemonto Langhe vyno regione, Italijoje. Langhe-Roero regionas dėl savo nepakartojamo kraštovaizdžio yra įtrauktas net į UNESCO paveldo sąrašą. „Vietti“ yra vienas garbingiausių ir aukščiausią reputaciją turinčių vardų Italijos vyno rinkoje,  taip pat viena iš geriausių vyninių Langhe regione. Jau ketvirta Currado-Vietti šeimos karta čia kruopščiai ir kantriai gamina pripažintus vynus, kurie yra unikalus saulės ir dirvožemio derinio rezultatas.

Vyninei vadovaujantis Luca Currado-Vietti naudoja unikalų šiuolaikinės ir tradicinės vyndarystės derinį. Didelį dėmesį jis skiria vynuogynų terroir – tai atsispindi per kruopštų auginimą ir ekologišką ūkininkavimą daugiau nei 25 skirtinguose vynuogynuose. „Vietti“ neabejotinai yra vieni iš Barolo regiono žvaigždžių (barolo – vynas, gaminamas Pjemonto regione iš Nebbiolo  vynuogės). Luca tėvas Alfredo buvo vienas pirmųjų regione pradėjęs vinifikuoti (procesas, kai vynuogių sultys verčiamos į vyną) vynuoges iš atskirų pavienių vynuogynų (eng. single vineyard). O šiuo metu vyninė garsi ir savo „single cru“ Barolo vynais – ne tik pagamintais iš atskirų vynuogynų, bet ir išsiskiriančių savo ypač aukšta kokybe (pranc. cru). Luca rūpinasi kiekvienu žingsniu ir procedūra nuo vynmedžio iki butelio, leisdamas vynams išreikšti save, savo istoriją, kilmę ir terroir. Jis tiki, kad puikaus vyno receptas – 80% terroir, 10% vyno gamintojo aistra bei atsidavimas ir 10% sėkmės.

„Vietti“ yra vieninteliai gamintojai Pjemonte regione, kurie valdo vynuogynus visose vienuolikoje Barolo gaminančių savivaldybių (eng. municipalities), ir daugelis sklypų yra pačiose istoriškiausiose ir kilmingiausiose vietose. Fermentacija vyksta nerūdijančio plieno statinėse, vėliau – malolaktinei fermentacijai  – vynai perpilami į prancūziško ąžuolo statines, o dar vėliau  -senėjimui – į dar kitas – kurių visos atskirai priklauso nuo vynuogynų. „Vietti“ vyninei barolo yra jų etaloniniai gėrimai: didingi, kompleksiniai, kurie dėka tvirtų nebbiolo vynuogių taninų ir didelio rūgštingumo turi daug potencialo senėti.

„Vietti“ garsūs ne tik istorija  ir gražiais žodžiais apie save, bet ir dažnais gaunamais pasauliniais įvertinimais. Vienas iš tokių – šiais metais gautas Amerikos vyno žurnalo „Wine&Spirits“ pripažinimas, kuriuo Vietti pateko į geriausių vyninių pasaulyje 100-uką.