KategorijosAtstovaujami prekės ženklai

Žemė ir šeima – kaip stiprios vertybės pavertė Speri rinkos lyderiais

Speri – tai šeimos vyninė, jau 7 kartas tęsianti Valpolicella vyndarystės regiono tradicijas. Šie vyno namai stipriai prisidėjo prie Valpolicella išpopuliarėjimo ir yra puikiai žinomi visoje Italijoje. Dar 1874 metai pradėję savo veiklą, visada vadovavosi keliomis pagrindinėmis vertybėmis – tai tradicijomis ir komandiniu darbu. Šiuo metu šeimai priklauso 60 hektarų vynuogynų, kuriuose Speri, gerbdami tradicijas ir vietinį paveldą, augina išskirtines, vietines Valpolicella zonos vynuogių veisles – Corvina, Corvinone, Rondinella, Molinara ir kitos.

Speri šeimos vyndarystės istorija prasideda nuo pirmosios, dar iki šiandien rūsyje laikomos vyno statinės, skaičiuojančios 149-uosius metus. 

Pirmuosius vynuogynų plotus Speri įsigijo dar 1885 metais, bėgant metams vis plėtėsi,   o 1933 metais nupirko ir Monte Sant’Urbano žemes, kurių Cru vynas laikomas vienu labiausiai prestižinių Valpolicella Classica regione. Speri šeima padarė didžiulę įtaką dabartinei šio regiono vyno gamybai, mat 1984-1993 m. Carlo Speri buvo Valpolicella vynų apsaugos konsorciumo (Consorzio Tutela Vini Valpolicella) prezidentas. Jam vadovaujant buvo patvirtinti svarbūs “Valpolicella” DOC vynų gamybos taisyklių pakeitimai. Jų įtaka dabartinei vyndarystei nelieka nepastebėta –  daugelis regiono vyndarių naudojasi Speri išpopuliarinta vynmedžių genėjimo technologija.

Šiuo metu Speri vynai yra svarbiausi pagal užimamą plotą ir produkcijos kiekį Valpolicella Classica regiono organiško vyno gamintojai. Nuo 2015 metų visi šio vyndario gėrimai yra sertifikuoti ir laikomi organiška produkcija. Vyndarys taip pat turi ir tvarumo sertifikatą pagal “Equalitas” standartą. Šis sertifikatas pažymi, kad įmonė propaguoja tvarią veiklą aplinkosaugos, etiniais ir socialiniais aspektais, o tam patvirtinti pasitelkiami tikslūs, patikrinami ir išmatuojami rodikliai.