KategorijosAtstovaujami prekės ženklai

„Churchill‘s“ portas: pagarba gamtai ir tradiciniai vyndarystės metodai

„Churchill’s“ yra mažas, nepriklausomas šeimos verslas. 1981 m. Johnny Grahamas kartu su broliais ir žmona įkūrė vyno gamybos įmonę, o prekinį ženklą pavadino „Churchill‘s“. Jis pats yra net penktos kartos vyndarys, gaminantis portą Duoro upės papėdėje, tačiau jo tikslas buvo į tradicinį porto vynų pasaulį įpūsti šviežio vėjo ir įnešti sausą stilių. Johnny iki šiol gamina vyną ir vadovauja įmonei, padedamas naujai užaugusios kartos. Įmonės asortimente – įvairūs naujoviški Douro terroir vynai, atspindintys regiono dvasią ir mylimą vynuogyną „Quinta da Gricha“.

Vynas iš garsiojo „Cima Corgo“ regiono

„Quinta da Gricha“ – tai A klasės vynuogynas, užimantis 50 hektarų plotą. Jis driekiasi pietiniame Douro upės krante, garsiajame „Cima Corgo“ vyno regione. Čia gaminama daugybė vynų, puikiai žinomų visame pasaulyje ir vertinamų dėl savo išskirtinumo, o jį padeda sukurti tinkamas saulėtų valandų, vietovės lokacijos ir vyndarių įdedamo darbo derinys.

„Quinta da Gricha“ pavadinimą gavo iš natūralaus šaltinio (gricha), kuris maitina vynuogyną. Čia vyrauja 150–400 metrų virš jūros lygio mikroklimatas, kuriame vėjas natūraliai reguliuoja drėgmės lygį.

„Churchill‘s“ praktikuoja minimalią intervenciją, naudodami tik tradicinius vyno gamybos metodus. Visos vynuogės yra skinamos rankomis, du kartus rūšiuojamos ir sutrinamos kojomis senovinėse granito talpose „Quinta da Gricha“ vyninėje. Trynimas kojomis padeda sukurti švelnų ir kruopštų maceracijos procesą, nepažeidžiant kauliukų. Be to, taip išgaunama reikiama spalva, taninai bei išsaugomas šviežias, natūralus vynuogių aromatas ir skonis.

 

Porto fermentacijai naudojamos tik natūralios mielės, kurios laikomos papildomas 12–24 valandas, lyginant su pramonės standartu, kad paverstų didesnį cukraus kiekį alkoholiu. Rezultatas – natūralesnis vyno alkoholis ir sausas stilius, kuris ir yra įmonės vizitinė kortelė.

Aiški vizija atsispindinti vyne

Johnny įkūrė „Churchill’s“, nes turėjo aiškią viziją, kokio tipo porto vyną jam patinka gaminti ir ragauti. Šis požiūris buvo perkeltas ir į jo „Douro“ vynų gamybą. Visi įmonės portai gaminami tik iš A klasės vynuogių ir tik iš vietinių veislių. Naudojamos vynuogės ir maišymo technikos padeda sukurti sausesnį stilių, kuriame puikiai atsiskleidžia rūgštingumo ir gaivumo balansas.

Vertybėmis grįsta gamyba

„Churchill’s“ jaučia didžiulę pagarbą ir meilę žemei, vynuogėms ir žmonėms. Įmonė vadovaujasi integruotos gamybos protokolu, įsipareigodama laikytis tvarios praktikos, užtikrinančios, kad ateinančios kartos galėtų mėgautis tiek šviežiais jaunais portais, tiek dešimtmečių senumo derliais.